ABG06A28M100
Mfr.Part #:
ABG06A28M100
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 10 µH 20 % 2.01 A 69 mΩ
ParameterValue
DC Resistance (DCR)69 mΩ
Inductance10 µH
RoHSCompliant
Tolerance20 %
TypePower Inductor
Self Resonant Frequency23 MHz
PackagingReel
Saturation Current2.1 A
Current Rating2.01 A
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Core MaterialFerrite
Height - Seated (Max)2.8 mm